کتاب گفتمان انقلاب اسلامی +‌ فایل

با توجه به توصیه های مقام معظم رهبری مبنی بر تبیین گفتمان انقلاب اسلامی در رمضان سال ۱۳۹۵ سلسله نشست های گفتمان انقلاب اسلامی توسط استاد حجت السلام مسعود صدوق در مصلی قدس قم برگزار گردید. کتاب گقتمان انقلاب اسلامی نتیجه آن سلسله جلسات است.

تحلیل از هشدارهای بصیرت افزای مقام معظم رهبری پیرامون «خطر تحریف شخصیت و راه و اندیشه ی حضرت امام خمینی رضوان الله تعالی علیه» نشانگر این واقعیت است که منشأ این خطر و مبداً این تحریف را نه در میان عموم مردم بلکه باید در بطن ادبیات علمی و نخبگانی موجود جستجو کرد. در همین راستا کتاب «گفتمان انقلاب اسلامی» این مسأله را به صورت تخصصی بررسی کرده است.

در فصل اول این کتاب، تلاش شده تا با تحلیلی نوین از «فرهنگ انبیا» و قیام الهی آنان و تبیین جایگاه انقلاب اسلامی در «فلسفه  تاریخ دینی»، از تأویل نخبگانی نسبت به راه و اندیشه حضرت امام خمینی و تحریف آن به «تحجر یا انفعال» جلوگیری شود.

در فصل دوم، با توجه به دغدغه های مدیریتی حضرت امام (ره) و مقام معظم رهبری در موضوع فرهنگ و اقتصاد (مانند «بار ارزشی موجود در مفهوم توسعه» و «ضرورت طراحی الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت» و…) «چالشهای سیاسی و فرهنگی و اقتصادی انقلاب اسلامی با تمدن موجود و مدل ادارهای برخاسته از آن»، تشریح شده است.

در فصل سوم نیز «راهکارهای پیشنهادی برای برون رفت از این چالشها» در سه سطح «کوتاه مدت، میان مدت و بلندمدت » ارائه گردیده است.

دریافت فایل کتاب گفتمان انقلاب اسلامی

hsnand.ir/pxzm
Avatar

سردبیر

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.